Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Kasko Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmeli

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 24.01.2015 Güncelleme Tarihi: 30.03.2023

Araç sahibi olanlar için son derece önemli, sigorta türlerinin başında gelen sigorta türü kasko sigortasıdır.

Kasko Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmeli
Siz de aracınız için sigorta şirketleri arasında kasko hesaplama işlemleri yapıyorsanız bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var.

Sigorta hesaplama işlemleri kapsamında kasko hesaplama hizmeti vermekle birlikte Hangikredi.com olarak bazı önemli bilgileri de sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Kasko başvurusu yaptığınızda kasko şirketleri ile hazırlayacağınız kasko poliçesi, sizin için en az 1 yıl geçerli olacak ve tüm süreci yasal olarak belirleyecek bir belge olduğu için bu aşamaya önem vermek gerekiyor. Eğer net açıklamalar ve bazı püf noktalarına dikkat etmezseniz olası hasarlarda birçok sorunla karşılaşabilirsiniz.

En Avantajlı Kaskoyu Bul

Peki, kasko poliçesinde nelere dikkat edilmeli?

 • Kasko çeşitleri ya da diğer adıyla kasko paketleri artık değişti. Bu nedenle şu dört seçenek arasında yer alan hangi paketin sizin ihtiyaçlarınızın ne altında ne de üstünde olduğuna, yani sizin için en uygun kasko olduğuna dikkat etmelisiniz: Kasko, Tam Kasko, Dar Kasko, Genişletilmiş Kasko…
 • Araç rayiç değeri ya da daha bilinen adıyla kasko değerleme listesi. Kasko değerleme listesi aylık olarak  piyasa değerlerine göre değişen ve kasko fiyatlarını belirlemek, yani kasko hesaplama aşamasında en belirleyici unsur. Hangikredi.com ekranlarında en güncel verilerle kasko değerleme listesine ulaşabilirsiniz.
 • Kaza ya da hasar gibi riskler gerçekleştiğinde arabanızın tamirhaneye mi yoksa şirketin anlaşmalı olduğu tamirhanelere mi gönderip gönderilmeyeceğini bilin.
 • Araç yedek parçaları değişecekse, orijinal parçaların kullanıp kullanmayacağını belirleyin.
 • Kasko poliçesi kapsamında genel haller haricinde yer alabilecek olan ve sizin aracınız ile onu kullanma şeklinize göre değişecek olan ek riskler olabilir. Bu riskleri iyice belirleyin ve bunları da belirterek poliçe kapsamına alın.

En uygun kasko seçeneklerine tüm kasko şirketleri ve kasko fiyatlarını içeren paketler arasından ulaşarak güvenle kasko başvurusu yapmak için Hangikredi.com 7/24 bir tık ötenizde.
En Avantajlı Kaskoyu Bul

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Shrinkflasyon ve Skimpflasyon Nedir? 28.02.2024

  Shrinkflasyon ve Skimpflasyon Nedir?

 • Konut Satış Verilerini Nasıl Yorumlamalıyız? 28.02.2024

  Konut Satış Verilerini Nasıl Yorumlamalıyız?

 • Mevduat Hesabı Türleri Nelerdir? 22.02.2024

  Mevduat Hesabı Türleri Nelerdir?

 • Soğuk Cüzdan (Ledger) Nedir? 28.02.2024

  Soğuk Cüzdan (Ledger) Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon