Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com
Ara

Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı Hesaplama ve Başvuru

TL

Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı hesaplaması yapabilir, tüketici finansmanı kâr payı oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel finansman başvurusunda bulunabilirsiniz!

10.000 TL 12 Ay Vadeli İhtiyaç Finansmanları

Kuveyt Türk İhtiyaç Kart

Kâr Payı Oranı

%4,62

Aylık Taksit

1.193,16 TL

Toplam Ödeme

14.317,92 TL

Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı Kâr Payı Oranları

Finansman Tutarı (min - max)

Finansman Vadesi (min - max)

Kâr Payı (min - max)

1.000 - 70.000 TL
1 - 36 Ay
%0,00 - %4,62

Kuveyt Türk Hakkında

Kuveyt Türk, 1989 yılında kurulmuştur. Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin bir biçimde tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturan Kuveyt Türk, müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji-inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlarla sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir.Türkiye’de iki Ar-Ge merkezine sahip tek finans kuruluşu unvanına sahip olan Kuveyt Türk, operasyonel çalışmalarının yanı sıra birçok kurumsal sosyal sorumluluk projesi de üstlenmiştir.

Kuveyt Türk Diğer Finansmanlar ve Katılma Hesabı

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 • Kuveyt Türk kredi seçeneklerinden yararlanmak için kredi notunuzun belli bir seviye üzerinde olması gerekiyor. Kredi notunun riskli gruplarda yer alması geri ödeme konusunda iyi bir referans yaratmadığı için kredi alınması mümkün olmuyor. Kuveyt Türk kredi hesaplama işlemi yaparken mutlaka notunuza göre hareket etmelisiniz. Aşağıda kredi notları ve risk gruplarını görebilirsiniz.

  • 0-699 en riskli
  • 700-1099 orta riskli
  • 1100-1499 az riskli
  • 1500-1699 iyi
  • 1700-1900 çok iyi
 • Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı başvurusunu online kanallardan yapabileceğiniz gibi, bankanın şubelerinden de detaylı bilgi alarak işlemlerin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda internet şubesi ve mobil uygulama üzerinden de müşterilerinin kolaylıkla ihtiyaç finansmanı başvurusunda bulunmasını sağlayan bankanın farklı nakit çözümlerinden yararlanmak mümkün.

 • Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanına 18 yaşını doldurmuş olan herkes başvuruda bulunabilir. Başvurunun olumlu sonuçlanması için ise kredi notunun yeterli, gelir belgesinin istenen tutarla uyumlu ve sigorta girişinin yapılmış olması gerekiyor. Eğer halihazırdaki kredi kartı ve kredi borçlarınız aylık gelirinizin yarısından daha fazlaysa yeni bir kredi ya da finansman almanız mümkün olmayabilir. Bu yüzden halihazırdaki borçlarınızı yapılandırmak ya da imkanınız varsa direkt kapatmak isteyebilirsiniz.

 • Kuveyt Türk kredi başvurusu sırasında temel belgeleri götürerek işlemlerin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Kimlik kartı, ehliyet ya da pasaport, başvuruyu yapacak kişiye ait güncel gelir belgesi öncelikli evraklar arasında. Aynı zamanda finansmanın türüne ve kullanılacak kredinin miktarına göre farklı belgeler istenmesi söz konusu olabilir. Telefonla ya da şubeleri ziyaret ederek almak istediğiniz kredi türü için istenebilecek ekstra belgeleri talep edebilirsiniz.

 • Müşterilerine uygun kâr payları ile hizmet veren bankanın ne zaman zam ne zaman indirim yapacağını söylemek mümkün değil. Kendi prosedürleri gereği ve ekonomik değişimlere bağlı olarak belirledikleri kâr oranlarını HangiKredi’den takip edebilirsiniz.

 • Kuveyt Türk kredi yerine kâr oranı mantığına dayanan 4 farklı alt kategoride ihtiyaç finansmanı sunuyor. Bu ihtiyaçların dışında da finansman desteği sağlayan banka genel olarak hac/umre finansmanı, eğitim finansmanı, seyahat finansmanı ve tekne tüketici finansmanı sunmaktadır.

  Hac/Umre Finansmanı: Uygun faiz seçenekleri ile 36 aya kadar vadelendirilebilen bu ürün türü, hac ve umre ziyaretleriniz için gerekli olan tüm masrafların karşılanmasını sağlar. Yaptığınız harcamaların finanse edilebilmesi için anlaşılan tur firmasının Umre organizasyonunda yetkili olması ya da Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanmakta olan listelerde yer alması gerekli.

  Eğitim Finansmanı: İlköğretim, lise, üniversite, yüksek lisans, dil eğitimi gibi bu alandaki bütün seçenekleri kapsayan eğitim kredisi sayesinde 36 aya kadar vadelerle ödeme imkanı bulabilirsiniz. Gelir belgesi bulunmayan öğrenciler için başvurular resmi velisi tarafından gerçekleşir ve sorumlu olarak kabul edilir.

  Seyahat Finansmanı: Seyahatler sırasında nakit para sıkıntısı yaşanmaması için acentelerin de desteği ile alınabilen finansman türü. Tüketiciler sadece TL üzerinden finansman alabilirken işletmeler döviz üzerinden de kredi alabilirler.

  Tekne Tüketici Finansmanı: Tekne sahibi olmak isteyen müşterilere avantajlı kâr oranı ve 36 ay vade ile nakit para sunan finansman türü. Teknecilikle ilgili yapılacak her işlem için kullanılması mümkün olan bu finansman sayesinde, kolay bir şekilde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 • Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı hesaplama için HangiKredi hesaplama araçlarını kolaylıkla kullanabilirsiniz. Diğer bankaların kâr oranlarını ve seçeneklerini karşılaştırmaya imkan veren sayfa üzerinden başvurunuzu da kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Finansmana başvurmadan önce hesaplama işlemi yapmak uzun vadede planlı hareket etmenize yardımcı olur. Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı için örnek hesaplama tablosunu aşağıda bulabilirsiniz.

  Tutar (TL)

  Vade (%)

  Aylık Kâr Oranı (%)

  Aylık Taksit (TL)

  Toplam Ödeme (TL)

  30.000

  36

  %4,62

  2.053,31 73.919,16

  30.000

  24

  %4,62

  2.391,70  57.400,80

 • Kuveyt Türk kredi başvurusunun onaylanmasının ardından yapmış olduğu işlemler için dosya masrafı alabiliyor. Bunu da bir ödeme talep etmek yerine alınacak olan ana kredi tutarından keserek yapmayı tercih ediyor. Yasal yapılandırmalar gereği dosya masrafı talep edilen kredi tutarının binde 5’inden daha fazla olamaz. Diğer kesintiler haricinde sadece dosya masrafından bu oranın üzerinde kesinti yapıldığını fark ettiyseniz Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilirsiniz.

 • 18 yaşını doldurmuş olmanın dışında Kuveyt Türk finansman kullanmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor. Buna karşın yaşı 65’in üstünde olan kişilerde sigorta ve bazı sağlık belgeleri zorunlu tutulabiliyor. Yaş prosedürü ile ilgili detayları bankadan öğrenebilirsiniz.

 • Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı için kefil durumunu zorunlu tutmuyor. Eğer kredi notunuz ve gelir belgeniz yeterliyse kefile ihtiyaç duymadan nakit çözüm bulabilirsiniz. Kredi notunuz yetmesine rağmen gelir belgenize göre yüksek rakamlar istemeniz durumunda ise banka güvence altına almak adına kefil isteyebilir.

 • Kuveyt Türk kredi başvurusu için öncelikle ihtiyacınızın ne olduğunu tespit etmeniz gerekiyor. İhtiyacınıza göre farklı başvuru belgeleri istenmesi durumu olduğu için kesinlikle önceden kredi alt kategorisini belirlemelisiniz. Sonrasında kredi notunuzu da göz önünde bulundurarak vade ve faiz karşılaştırması yaparak başvurunuzu tamamlamalısınız.

İhtiyaç Finansmanı

Min. Tutar Max. Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maaliyet Oranı Max. Yıllık Maaliyet Oranı
500,00 TL 1.000.000,00 TL 1 - 36 Ay %0,01 %152,95

Örnek: 36 Ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi/finansmanı çekmek istediğinizde, yer alan en düşük faiz/kar payı oranına göre aylık taksit ödemesi 277,78 TL, banka tahsis ücreti 57,50 TL, yıllık maliyet oranı ise %0,39 TL’dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 10.057,50 TL’dir.

Ödeme planını gönderebilmemiz ve en güncel kampanyalardan haberdar olabilmeniz için e-posta, sms gönderimine lütfen onay veriniz.

Vazgeç Gönder
ikon