Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

HSBC İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Başvuru

TL

HSBC ihtiyaç kredisi hesaplaması yapabilir, tüketici kredisi faiz oranlarını karşılaştırabilir ve internetten bireysel kredi başvurusunda bulunabilirsiniz!

10.000 TL 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredileri

HSBC İhtiyaç Kredisi

Faiz Oranı

%5,49

Aylık Taksit

778,80 TL

Toplam Ödeme

28.094,30 TL

HSBC İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi Tutarı (min - max)

Kredi Vadesi (min - max)

Faiz (min - max)

1.000 - 100.000 TL
3 - 36 Ay
%5,49

HSBC Hakkında

1990 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan HSBC Türkiye; Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı, Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi alanlarında servis vermektedir.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

 • Kredi notu yeterli olan ve sigorta girişi ile birlikte belgelenebilir geliri olan herkes HSBC ihtiyaç kredisi ürününden yararlanabilir. Evlenmek üzere olan, yüklü miktarda alışveriş yapmak isteyen, tatile çıkmak isteyen, eğitim masrafları için nakit ihtiyacı olan herkes HSBC kredi başvurusunda bulunabilir.

 • Pek çok ihtiyaç için HSBC ihtiyaç kredisi kullanmanız mümkün. Uygun faiz oranları ve 36 aya varan vade seçenekleri sayesinde alışveriş, eğitim, tatil, evlilik, ev dekorasyon, sağlık gibi konular için kolaylıkla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için kredi notunuzun risk grubunun dışında olması çok önemli. Her başvuru sırasında kontrol edilen kredi notu, ödemeler için bir güvenlik referansı sağlar. Dolayısıyla risk içermeyen kredi notu gruplarında yer almak bankaların kredi verme ihtimalini artırır. HSBC kredi notu kontrolü sırasında referans aldığı risk gruplarını aşağıda bulabilirsiniz:

  • 0-699 en riskli
  • 700-1099 orta riskli
  • 1100-1499 az riskli
  • 1500-1699 iyi
  • 1700-1900 çok iyi
 • HangiKredi kredi hesaplama sayfası üzerinden HSBC kredi başvurusu yapabilirsiniz. Faiz ve vadeleri karşılaştırdıktan sonra aynı sayfa üzerinden direkt olarak başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden de direkt olarak tüketici kredisine başvurmanız mümkün. Eğer detaylı bilgi alarak işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, bankanın şubelerinden de destek alabilirsiniz.

  • Başvuru formu
  • Kimlik belgesi, pasaport ya da ehliyet
  • Gelir belgesi
  1. Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu ya da iş yerinden alınmış imzalı gelir belgesi
  2. Serbest meslek sahipleri için vergi levhası
  • Serbest meslek ya da işletme sahiplerinden ticaret sicil gazetesi
  • Başvuru formunda yer alan adrese ait son dönem faturası
  • Son aya ait SGK bildirgesi

  Banka talep edilen kredi miktarı ya da kredi koşullarına göre farklı belgeler talep edebilir. Aynı zamanda kefil isteneceği durumlarda kefil olacak kişilerin de benzer belgeleri toplaması ve şubeye iletmesi gerekiyor.

 • HSBC tüketici kredisi temelde sigorta seçeneklerini ayrı tutarsak Premier Advance ve Dijital İhtiyaç Kredisi olarak ayrılıyor. Hepsi aynı ihtiyaçlara hizmet ederken, faiz oranlarında ve istenen belgelerde küçük değişiklikler olabiliyor. Aynı zamanda seçeceğiniz kredi türünün sigortalı ve sigortasız olması da kriterler arasında.

 • HSBC kredi hesaplama için HangiKredi ihtiyaç kredisi sayfasını kullanabilirsiniz. Vade, kredi tutarı ve faiz hesaplamasının yanında diğer bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerini de kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz. HSBC ihtiyaç kredisi için karar vermenizin ardından aynı sayfa üzerinden başvur butonuna basmanız yeterli. Aynı zamanda bankanın mobil uygulaması ve internet sitesi üzerinden de kolaylıkla hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz.

 • HSBC bankalar adına yasal olarak belirlenen oran doğrultusunda dosya masrafı uyguluyor. Kredi ana tutarının binde 5’ini geçemeyecek şekilde düzenlenen dosya masrafı, kredi işlemleri sırasında düzenlenen evraklar karşılığında alınıyor.

 • HSBC kredi başvurusu için yaş sınırlaması 18-70 olarak belirleniyor. Sigorta ürünlerinde de geçerli olan 70 yaş sınırının üstündeki kişilerin kesinlikle kredi alamama durumları söz konusu değil. Buna karşın sağlık durumlarından ötürü bazı ekstra belgeler istenmesi söz konusu olabilir. Aynı zamanda çok genç yaştaki müşteriler için de kredi notu ve gelir belgesi yeterli değilse kefil ya da ipotek belirtilmesi şart konabiliyor. Kendi ekonomik durumunuza bağlı olarak detaylı bilgi almak için bankanın müşteri temsilcilerini arayabilir ya da şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

 • HSBC dijital ihtiyaç kredisi kampanyaların kredi notunuz ve geliriniz yeterli ise herhangi bir kefil gereksinimi duymadan anında tanımlama yapabiliyor. Online başvurunun ardından belgelerinizi şubeye teslim ederek kefilsiz ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu noktada gelir belgenize göre almak istediğiniz tutar da çok önemli. Ekonomik olarak gelirinizden çok yukarıda bir kredi tutarı talep ediyorsanız, ancak kefil desteği ile alabilmeniz mümkün oluyor.

 • HSBC kredi başvurusu yaparken kredi notu, gelir belgesi ve SGK girişinizi yapmış olduğunuzdan emin olmalısınız. Özellikle ücretli çalışan konumundaysanız ve sigortanız yapılmamışsa bankanın kredi ürünlerinden yararlanmanız mümkün olamaz. Aynı zamanda aylık ödeme limitlerinizi de toplam aylık borcunuzun, aylık gelirinizin yarısından fazla olmayacak şekilde ayarlanması gerekiyor.

 • HSBC kredi faiz oranları uygun aralıklarla müşterilere sunuluyor. Vade ve kampanya seçeneğine göre farklılık gösteren faiz oranlarının ne zaman değişeceği hakkında bilgi vermek mümkün değil. Ekonomik dalgalanmalar neticesinde banka kendi inisiyatifleri ile güncelleme yapabilir. Bankanın kendi internet sitesi ya da HangiKredi üzerinden güncel faiz oranlarını kontrol edebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi

Min. Tutar Max. Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maaliyet Oranı Max. Yıllık Maaliyet Oranı
250,00 TL 1.000.000,00 TL 1 - 36 Ay %0,01 %156,47

Örnek: 36 Ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi/finansmanı çekmek istediğinizde, yer alan en düşük faiz/kar payı oranına göre aylık taksit ödemesi 277,78 TL, banka tahsis ücreti 57,50 TL, yıllık maliyet oranı ise %0,39 TL’dir. 36 ayın sonunda ödeyeceğiniz toplam ödeme tutarı ise 10.057,50 TL’dir.

Ödeme planını gönderebilmemiz ve en güncel kampanyalardan haberdar olabilmeniz için e-posta, sms gönderimine lütfen onay veriniz.

Vazgeç Gönder
ikon