Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama ve Başvuru

TL
select-icon
Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları hesaplaması yapabilir, mortgage kredilerini karşılaştırabilir ve internetten ev kredisi başvurusu yapabilirsiniz!

Ziraat Bankası 50.000 TL 60 Ay Vadeli Konut Kredileri

Ziraat Bankası

Konut Kredisi

Faiz Oranı

%3,89

Aylık Taksit

2.164,22 TL

Toplam Ödeme
info-icon

135.608 TL

Hemen Başvur
Detay

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi

Ziraat Bankası Hakkında

1800’lü yılların ortasına doğru Osmanlı İmparatorluğu’nda yabancı iştiraklerle kurulan ve güncel olarak Ziraat Bankası ismi ile faaliyetini sürdürmeye devam eden devlet bankasıdır. Günümüzde yurt dışı iştirak ve şube sayısı 111’e ulaşmış ve 2020’de Brand Finance Araştırması’nda Türkiye’nin en değerli banka markası seçilmiştir.

Banka ATM Sayısı7.276
Banka üye iş yeri sayısı600.000

Ziraat Bankası Diğer Kredi,Kredi Kart ve Mevduat Ürünleri

Kampanyalardan Haberdar Ol

Sık Sorulan Sorular

 • Ziraat Bankası Ev Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

  arrow-up

  Ziraat Bankası ev kredisi hesaplaması yapmak HangiKredi ile çok kolay. Dilerseniz bu sayfa üzerinden çekmek istediğiniz kredi tutarı ve vadesine göre hesaplama yaparak sadece Ziraat Bankası konut kredisini görebilir ya da HangiKredi konut kredisi sayfasından hesaplama yaparak tüm bankaların güncel faiz oranları ile yapılmış güncel hesaplama sonuçlarına ulaşabilirsiniz. 

 • Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  arrow-down

  Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu online olarak yapılabiliyor. Eğer bankanın müşterisiyseniz, mobil uygulama üzerinden avantajlı seçenekler neticesinde başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda bankanın müşterisi olmayan kişiler de internet bankacılığı ile işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Hızlıca değerlendirilen kredi notunuz neticesinde ne kadar kredi çıkacağının belirlenmesi ve belgelerin tamamlanması için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret etmek gerekiyor.

 • Ziraat Bankası Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Nedir?

  arrow-down

  Tüketicilerin konut ihtiyaçlarını ertelememeleri hazırlanan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürününde krediniz enflasyondan etkilenmiyor. Bu kredi ürününde kredinizin faiz oranı faiz oranı 1-120 aya kadar olan vadede TÜFE+banka marj oranı olarak belirleniyor. Tüketici kredisini alırken faiz oranının değişim periyodunu (6 ya da 12 ayda bir) kendisi seçiyor.  Bu kredinin diğer özellikleri:

  • 120 ay vade
  • Evin ekspertiz değeri üzerinden %80 kullandırım
  • 6 ya da 12 ayda bir TÜFE’ye göre faiz oranı değişimi
  • Borcunu erken kapatmak isteyenler için cezasız kapatma olanağı
  • İstenilen zaman sabit faizli krediye geçebilme olanağı
  • Enflasyona bağlı olarak faiz oranı fazla yükselmesin diye tavan faiz oranı uygulaması
  • Aylık eşit taksitli ödeme
 • Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Yapmak Kolay mı?

  arrow-down

  Ziraat Bankası ev kredisi için pek çok kolaylık sağlıyor. Yüksek tutarlı ve uzun vadeli bir seçenek olan konut kredisinin ödenememesi durumunda yapılandırma sürecine girilebiliyor. Bunun yanı sıra toplu ödemelerin sonunda da kredi yapılandırma mümkün. Örneğin Ziraat Bankası 15 yıl konut kredisi aldıktan bir süre sonra ödemelerinizin bozulacağından endişe ediyorsanız, bankaya başvurarak kolaylıkla yapılandırma talep edebilirsiniz. Yapılandırmanın yapılabilmesi için ödemelerinizi geciktirmemiş ve yasal sürece girmemiş olmanız gerekiyor. 90 günlük gecikme neticesinde ise yasal takibe girmeden önce banka size yapılandırma teklifinde bulunabilir. 

 • Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Uygun mu?

  arrow-down

  Ziraat Bankası faiz oranları açısından müşterilerini memnun ediyor. Dönemsel olarak değişen Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları için  HangiKredi üzerinden hesaplama yapabilir ve güncel faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Konut Kredisi
Min. TutarMax. TutarVade SüresiMin. Yıllık Maaliyet OranıMax. Yıllık Maaliyet Oranı
500 TL3.500.000 TL1 - 240 Ay%39,53%92,2